Czytelnia / Łukasz Majewski

Łukasz Majewski - wykonawca z kręgu literackiej piosenki autorskiej. Członek Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR. Laureat kilkudziesięciu festiwali piosenki.   

W  2013 roku ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej debiutancka książeczka z wierszykami dla dzieci WierszTaki dla dzieci. W tym samym roku premierę miała płyta Mężczyzna z zakolami z autorskim repertuarem, w 2015 roku płyta Ad acta, a w 2017 roku Niebajka. W 2019 roku, miał premierę album  z tłumaczeniami pieśni czeskich folkarzy, noszący tytuł Na prawo od Jiczyna.

Piosenki Łukasza docenione były przez publiczność oraz jury wielu ogólnopolskich festiwali piosenki literackiej oraz autorskiej (min. Nagroda Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix OFPA w Rybniku, pierwsza nagroda i dyplom Ministra Kultury na Festiwalu imienia Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu, pierwsza nagroda na festiwalu piosenki kabaretowej OSPA w Ostrołęce, czy nagroda publiczności na Koncercie Galowym Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie).

O sobie mawia: „Już nie młody, ale cały czas obiecujący!“.

Czytaj więcejzwiń
Loading...