23.12.2021

Nowy Napis Co Tydzień #132 / Lusterka – koncert poezji śpiewanej

Obejrzyj koncert

Pochodząca z Torunia artystka może pochwalić się swoim fonograficznym debiutem. Płyta Lusterka została wydana 17 września 2021 roku.

okladka płyty

Zuzanna Wiśniewska – ukulelistka, autorka tekstów i muzyki, obserwatorka świata. Utwory spod jej pióra są z reguły efektem nadmiaru emocji, który się z niej, jak to sama określa, wylewa na kartkę, a ponieważ często zdarza jej się coś podśpiewywać – melodie przychodzą do niej same i łączą się naturalnie z tekstami. Stroni od tandety i powielania schematów, a nade wszystko ceni sobie autentyczność, którą chce zapewniać słuchaczowi podczas swoich występów. Jej koncerty są jak spotkanie w domowym zaciszu – ciepłe, wzruszające, a momentami urokliwie humorystyczne.

Laureatka głównych nagród wielu festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej w całym kraju, między innymi Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, 64. Turnieju Poezji Śpiewanej, FIPA, FOPA czy Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”. W trakcie swojej drogi artystycznej miała przyjemność występować i współpracować między innymi z Janem Kondrakiem, Romanem Kołakowskim, Projektem VOLODIA, Małgorzatą Saratą, Arturem Barcisiem, Ruso Sala i Ragnarem Olaffsonem.

Zapraszamy na koncert!

 

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Zuza Wiśniewska, Lusterka – koncert poezji śpiewanej, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2021, nr 132

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...