Wydawnictwa / Książki finansowane przez Instytut Literatury / O cierpieniu, kobietach i kwiatach. Wiersze zebrane, tom drugi

Opis:

Instytut Literatury i Zaułek Wydawniczy Pomyłka z dumą przedstawiają pierwsze kompletne polskie wydanie poezji Emily Dickinson w nowym tłumaczeniu Janusza Solarza.

O cierpieniu, kobietach i kwiatach to drugi tom Wierszy zebranych amerykańskiej poetki.

"Byłoby (...) nadużyciem sugerować, że nieco ponad sześćset utworów (a tyle mniej więcej jest dostępnych polskim czytelnikom w książkowych wydaniach przekładów pióra sześciu tłumaczy i tłumaczek) może wystarczyć, by poznać w adekwatny sposób tajemnice poezji Dickinson i zrozumieć skalę jej geniuszu. Cokolwiek by się nie powiedziało o przekładach Kazimiery Iłłakowiczówny, Ludmiły Marjańskiej, Stanisława Barańczaka, Andrzeja Szuby, Krystyny Lenkowskiej i Tadeusza Sławka, nawet jeśli wiele z tych przekładów zachwyca, wzięte wszystkie razem równają się mniej więcej jedynie jednej trzeciej dorobku tej poetki. Niniejsze trzytomowe wydanie stawia przed sobą ambitne zadanie prezentacji wszystkich utworów Emily Dickinson spod pióra jednego tłumacza. Tym samym polscy czytelnicy będą mieli okazję dołączyć do tych, którzy czytają po francusku lub po niemiecku, bo tylko we Francji i w Niemczech ukazały się analogiczne edycje poezji Dickinson".
(ze wstępu tłumacza)

***

Wydawcy: Zaułek Wydawniczy Pomyłka, Instytut Literatury
Miejsce i rok wydania: Szczecin-Kraków 2021
Przekład: Janusz Solarz
Projekt okładki: Teresa Babińska
Opracowanie graficzne, łamanie: Konrad Kowalczyk
Redakcja i korekta wydawnicza: Jadwiga Hadryś
ISBN 978-83-64346-46-0
ISBN 978-83-66765-47-4

Loading...