09.09.2021

Nowy Napis Co Tydzień #117 / „Wszystko wydaje się niepełne“ – video kronika literacka

Wraz ze Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich zapraszamy na premierę video kroniki z udziałem Michała Dąbrowskiego. Poeta opowie o swojej najnowszej książce poetyckiej, Wszystko wydaje się niepełne. Premiera już 12 września, o godzinie 10:30.

 

O książce:

Wiersze Michała Dąbrowskiego czytałam, myśląc, dlaczego on nie pisze opowiadań, przecież wystarczy wypełnić gotowe sytuacje szczegółami i to są opowiadania, znakomite opowiadania współczesne. Dopiero potem zrozumiałam, dlaczego „Wszystko wydaje się niepełne” i takie musi pozostać, by zdziwienie, „że to tak”, nie utopiło się w powodzi słów.

Anna Nasiłowska

Codzienność w pandemii to czas na krótkie, szybkie refleksje, ale też długie i głębokie analizy. O dzieciństwie i babci, o znajomościach bliższych i dalszych. Dlaczego się kończą i gdzie podziało się to coś, co nas kiedyś z kimś łączyło? Wiersze Michała Dąbrowskiego wiozą czytelnika przez swój świat jak taksówka czy nocny autobus. Wiozą do knajp, na dachy warszawskich wieżowców i w plener. Na dawne wakacje, które teraz są już tylko wspomnieniem, bo ze znajomymi, z którymi je spędzaliśmy, drogi nam się rozeszły. I tak jedziemy wierszami wszędzie tam, gdzie pewnie w normalnych czasach byśmy pojechali mniej chętnie, ale teraz pędzimy niemal łapczywie wraz z autorem. Bo wreszcie gdzieś wolno nam pojechać. Ale cóż… nawet autor o sobie pisze, że jest już innym człowiekiem. Poezja Michała Dąbrowskiego sprawia, że w pandemii nikt nie jest samotny.

Małgorzata Karolina Piekarska

Książka będzie dostępna w e-sklepie Instytutu Literatury już wkrótce!

Więcej nagrań można znaleźć na kanale Stowarzyszenia Pisarzy Polskich na platformie YouTube.

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Michał Dąbrowski, „Wszystko wydaje się niepełne“ – video kronika literacka, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2021, nr 117

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...