Czytelnia / Jolanta Cywińska

Jolanta Cywińska (ur. 7 maja 1966 w Milanówku) – pisarka, dziennikarka i terapeutka. Ukończyła Etnologię i Antropologię Kulturową na Uniwersytecie Warszawskim oraz studium psychoterapii wInstytucie Psychologii Stosowanej w Warszawie.

 

Praca zawodowa:

Przygodę z dziennikarstwem zaczęła w dzienniku „Nowy Świat” (1991). Potem związała się z wydawanym przez TVP tygodnikiem „Antena”, a następnie z dziennikami „Sztandar” i „Życiem Warszawy”. Pracowała też w tygodnikach: „Naj”, „Na Żywo” i „Świat kobiety” (1998-1999). Współpracowała również z miesięcznikiem popularnonaukowym „Focus”, „Muratorem”, „Muratorem PLUS” oraz dodatkami branżowymi do „Rzeczpospolitej”.

Od 2000 roku poświęciła się twórczości literackiej. Fascynuje się człowiekiem i prawami rządzącymi ludzką naturą. W swojej twórczości ukazuje ludzi targanych wątpliwościami i zmagających się z niełatwymi wyborami. Autorka jest również psychoterapeutką, a akcje jej książek są niejednokrotnie tłem dla ukazania najskrytszych zakamarków ludzkiej duszy. Jest członkiem  Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

 

Twórczość literacka:

Opowiadania:

  • Stracić głowę – 12 opowiadań, 2002,

Powieści:

  • Zamek na skraju światów, 2006,
  • Etiuda matrymonialna, 2009,
  • Trzy kroki od miłości dwa kroki od śmierci, 2016,

 

Autorska strona www:

www.cywinska.waw.pl

Na stronie znajdują się m.in. recenzje i krótkie streszczenia wydanych książek.

Czytaj więcejzwiń
Loading...