13.01.2022

Nowy Napis Co Tydzień #134 / 134. numer „Nowego Napisu Co Tydzień”

Najdrożsi Czytelnicy!

Prezentujemy najnowszy numer tygodnika, wypełniony najlepszą poezją i prozą, interesującą debatą, wnikliwą krytyką i wspomnieniami z trudnych lat historii Polski.

Jednym z głównych bohaterów tego numeru jest Michał Mytnik. Młody poeta w rozmowie z Zuzanną Salą opowiada o tym, że Cały potencjał wierszy wybucha dopiero, gdy zostaną przeczytane i, aby nie być gołosłownym, recytuje cztery swoje utwory z tomu hoodshit:griptape. Prezentujemy oprócz nich wiersze Jerzego Łukasza Kaczmarka, a książką tygodnia mianujemy tomik Albowiem Andrzeja Ballo. Po więcej poezji obu autorów mogą Państwo sięgnąć do naszej Czytelni.

Kontynuujemy także wątek „Solidarności”. W szkicach „Wszystkim więźniom daj wytrwałość” oraz „Nie boi się Pan?” o swoich doświadczeniach w stanie wojennym opowiadają odpowiednio Adam Macedoński i Stanisław Jałowiecki, zaś w podcaście „Pokolenie Solidarności” mogą Państwo wysłuchać historii Ludwika Turko, działacza „Solidarności” na Uniwersytecie Wrocławskim.

Na pełnych obrotach pracują również krytycy, w tym teatralni – Monika Oleksa recenzuje spektakl Wujaszek Wania Teatru Ludowego, Anna Mochalska pisze o książce małpki małpki do domu Dominiki Kaszuby, zaś Marek Bernacki poleca Przewóz Andrzeja Stasiuka. Ponadto, wspólnie ze Zbigniewem Chojnowskim, namawiamy do namysłu nad tym O czym traktują wiersze Witolda Wirpszy? Publikujemy również nowy List z Procidy Mariusza Wilka.

Życzymy przyjemnej i wartościowej lektury tekstów, oglądu filmów, odsłuchu nagrań – i do zobaczenia za tydzień!

Redakcja NNCT

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, 134. numer „Nowego Napisu Co Tydzień”, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2022, nr 134

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...