11.08.2022

Nowy Napis Co Tydzień #164 / Najnowszy numer NNCT już dostępny!

Drodzy Czytelnicy i Czytelniczki!

Zachęcamy do zapoznania się z treścią najnowszego numeru naszego tygodnika. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy.

W 164. „Nowym Napisie Co Tydzień” znajdziecie jak zwykle mnóstwo recenzji. Marcin Cielecki pisze o książce Ireneusza Kani Dług metafizyczny. Eseje i rozmowy, z kolei Paweł Chmielewski recenzuje Ilustratorki, ilustratorów autorstwa Barbary Gawryluk. Dariusz Żółtowski przyjrzał się natomiast Odcięciu profesora Stanisława Rośka, poświęconemu twórczości Brunona Schulza, a Tomasz Chlewiński wziął na warsztat Milczenie katedry Jana Maciejewskiego.

Recenzje w tym numerze nie skupiają się wyłącznie na książkach: Michał Chudoliński zrecenzował bowiem komiks Ćma Tomasza Grodeckiego i Rafała Bąkowicza, zaś Jan Brzozowski dzieli się swoimi refleksjami na tematu filmu Lidii Dudy Pisklaki.

Skoro mowa o kinematografii, to w ramach polecanych wydarzeń serdecznie zapraszamy na festiwal filmowy On Art 2022. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia odbędą się premierowe pokazy filmu wyprodukowanego przez Instytut Literatury – Jan Polkowski. Moje miejsce na ziemi. Kraków w reżyserii Iwony Meus i Marka Gajczaka.

W aktualnym numerze nie brakuje też szkiców, tym razem poświęconych twórczości Wiesława Myśliwskiego – ich autorami są Roman Bobryk oraz Janusz Waligóra.

Miłośnikom multimediów polecamy wywiad Patryka Kosendy z poetką Justyną Bargielską, kolejny odcinek podcastu „Pokolenie Solidarności” (jego bohaterem jest Roman Zwiercan), a także nową „Polecajkę”, w której Krzysztof Szeremeta rekomenduje tomik Dominiki Kaszuby małpki, małpki do domu.

Życzymy przyjemnej lektury,

Redakcja NNCT

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, Najnowszy numer NNCT już dostępny!, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2022, nr 164

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...