16.02.2023

Nowy Napis Co Tydzień #190 / Koncert inauguracyjny XX Warsztatów Herbertowskich

Instytut Literatury oraz Stowarzyszenie Filozoficznoliterackie „Hermeneutica” serdecznie zapraszają uroczyste otwarcie XX Warsztatów Herbertowskich „Roman Ingarden i literatura. Kontynuacje – Inspiracje – Transakcje”. Inaugurację Warsztatów uświetni koncert ukraińskiej pianistki Ilarii Shevchuk-Shnaider. Wydarzenie odbędzie się w Salonie Literackim Instytutu Literatury (Kraków, ul. Smoleńsk 20/12) 1 marca 2023 r. o godzinie 18.00. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

W programie koncertu:

 • Fryderyk Chopin – Ballada As-dur
 • Fryderyk Chopin – Nokturn Es-dur
 • Fryderyk Chopin – Nokturn b-moll
 • Fryderyk Chopin – Nokturn f-moll
 • Fryderyk Chopin – Etiuda f-moll
 • Fryderyk Chopin – Souvenir de Paganini WN16
 • Franciszek Liszt – La Campanella S. 140
   

Ilariia Shevchuk-Shnaider– urodzona w 2006 roku w Chersoniu, od piątego roku życia studiuje w Szkole Muzycznej nr 1 w Chersoniu w klasie fortepianu, prowadzonej przez wybitnego nauczyciela-metodologa Galinę Iwanownę Osadzą. Laureatka wielu ukraińskich i międzynarodowych konkursów, stypendystka mera miasta Chersonia i Związku Ukrainek w USA. Występowała podczas koncertów solowych w Muzeum Sztuki w Chersoniu O. Shovkunenko z udziałem orkiestry kameralnej „Gileya” Chersońskiej Filharmonii Regionalnej. W latach 2021–2022 uczyła się w Akademickim Muzycznym Liceum przy Moskiewskim Państwowym Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w klasie prof. Ilji Czudniecowa, które była zmuszona opuścić z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Po wybuchu wojny znalazła się w Krakowie, gdzie uczy się w POSM II stopnia im. Fryderyka Chopina w klasie prof. Mileny Kędry. W sierpniu 2022 wzięła udział w 32. Międzynarodowym Kursie Muzycznym w Opolu.

Obecnie jest także stypendystką Programu Rezydencji Artystycznych i Translatorskich Instytutu Literatury dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacji można dokonać u Heleny Wąsik, mailowo: helena.wasik@instytutliteratury.eu lub telefonicznie: 733 332 581.

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, Koncert inauguracyjny XX Warsztatów Herbertowskich, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2023, nr 190

Przypisy

  Powiązane artykuły

  Loading...