Nowy Napis Co Tydzień #202 / #202 Taki poetycki, taki majowy…
Drodzy Czytelnicy i drogie Czytelniczki!
Poezja – podobnie jak słoneczna pogoda – znów rozgościła się u nas na dobre. Przede wszystkim polecamy Waszej uwadze twórczość Agnieszki Herman, której założenia poetka przybliża w swojej ars poetica. Bulgot cietrzewi czyli wiersz, słowo i czas swój pierwodruk miał w 15. numerze kwartalnika „Nowy Napis. Liryka. Epika. Dramat”.
Ponadto powraca Poczta poetycka Romana Honeta, a w cyklu „Polecajki” Dawid Kujawa rekomenduje Odżywki i suplementy Adama Wiedemanna. Czytelnię portalu wzbogaciła twórczość Szczęsnego Wrońskiego, publikujemy także wywiad Bartłomieja Siwca z bydgoskim poetą – Grzegorzem Musiałem.
W tygodniku znajdziecie również recenzje książek poetyckich. Halina Surowiec pisze o tomie Rewolwery Poli Negri Grzegorza Bazylaka, a Piotr Jemioło przygląda się twórczości Tadeusza Dąbrowskiego, zebranej w tomie pod tytułem To nie jest fajka. Wiersze z lat 1999–2020. Miłośników prozy odsyłamy natomiast do recenzji powieści Sanaka Hiiragiego Fotograf utraconych wspomnieńnapisanej przez Macieja Milacha, a także do tekstu Dariusza Żółtowskiego dotyczącego publikacji Cezarego Zalewskiego Hernyk Sienkiewicz. Próby. Marcin Cielecki przygląda się postaci Świętego Wojciecha ukazanej przez Przemysława Urbańczyka w pierwszym tomie serii Niezwykli goście Bolesława Chrobrego.
Zachęcamy również do przeczytania kolejnego fragmentu wywiadu-rzeki z arcybiskupem Światosławem Szewczykiem Bóg nie opuścił Ukrainy, a także do zapoznania się z utworem Tytusa Rolskiego, wyróżnionym w konkursie „Uchodźcy i my, twoja opowieść”.
Ufamy, że tygodnik spełni Państwa oczekiwania oraz rozbudzi apetyt czytelniczy!
Redakcja NNCT!