17.08.2023

Nowy Napis Co Tydzień #216 / Wojciech Roszkowski – „Historia i Teraźniejszość”

Drugi tom podręcznika „Historia i Teraźniejszość” obejmuje niezwykle istotny okres 1980–2015. W Europie Środkowo-Wschodniej był to czas wielkich przemian: słynnej „Jesieni Narodów” oraz rozpadu ZSRS. Autor opisuje, jak borykająca się z różnymi problemami wewnętrznymi Polska odnajdywała swoje miejsce na arenie europejskiej i światowej polityki, jak rosły jej rola i znaczenie.

Ta publikacja może się więc doskonale sprawdzić w nauczaniu tak ważnego dla młodzieży przedmiotu. Znajomość własnej historii oraz kształtowanie świadomości i postaw obywatelskich nie powinny ulegać zaniedbaniu. Nie jesteśmy samotną wyspą; nasz los zależy od wielu czynników zewnętrznych, ale przecież sami też możemy i powinniśmy wpływać na to, co dzieje się w naszym kraju i na świecie.

 beka

Podręcznik wzbogaca niemal 300 ilustracji, często unikatowych, będących dodatkowym elementem uatrakcyjniającym zawarty w książce przekaz. Publikację cechuje wysoki poziom edytorski i redakcyjny. Zarówno treść, jak i konstrukcja skłaniają do refleksji, a zaprezentowane fakty i wydarzenia łatwo zapamiętać dzięki zastosowanej technice narracyjnej. Podręcznik rekomendowany przez Ministra Edukacji i Nauki.

Pierwszy tom podręcznika obejmuje lata 1945-1979.

Książkę można zamówić na oficjalnej stronie wydawnictwa Biały Kruk.

Wojciech Roszkowski, Historia i teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 2. 1980-2015, Biały Kruk, Kraków 2023.

hit

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, Wojciech Roszkowski – „Historia i Teraźniejszość”, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2023, nr 216

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...