28.09.2023

Nowy Napis Co Tydzień #222 / „Blask Rzeczpospolitej”

Wielkie spotkanie patriotyczne „Blask Rzeczypospolitej” połączone z prezentacją wybitnych dzieł

 

Wydawnictwo Biały Kruk ma zaszczyt zaprosić 7 października 2023 r. (sobota) o godz. 16:30 do Auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy ul. Św. Faustyny 3 w Krakowie-Łagiewnikach na wyjątkowe wydarzenie – spotkanie patriotyczne „Blask Rzeczypospolitej”, połączone z uroczystą prezentacją najnowszych dwóch wybitnych dzieł edytorskich: „Kronika Polaków” Macieja Miechowity oraz „Polska. Dwanaście wieków” Adama Bujaka i Wojciecha Polaka.

Już o 15:30 rozpocznie się kiermasz publikacji Białego Kruka, co jest niepowtarzalną okazją do zakupu książek w promocyjnych cenach, z rabatami sięgającymi nawet 60%! W sprzedaży kilkadziesiąt tytułów, w tym albumy, książki religijne, historyczno-patriotyczne, jak również publikacje dla dzieci.

Od godz. 15:45 istnieje możliwość spotkania i zdobycia autografów od wybitnych postaci, takich jak Adam Bujak, ks. Michał Cichoń, mec. Zbigniew Cichoń, ks. prof. Janusz Królikowski, prof. Andrzej Nowak, prof. Krzysztof Ożóg i prof. Wojciech Polak.

Uroczystość poprowadzi red. Anna Popek.

Program spotkania:

Prof. Krzysztof Ożóg

Maciej Miechowita i jego czasy

Ks. Michał Cichoń

Meandry tłumaczenia „Kroniki Polaków”

Ks. prof. Janusz Królikowski

Rycerze Zakonu Grobu Świętego dawniej i dziś

Adam Bujak

Historia starsza niż się przypuszcza

Prof. Wojciech Polak

Najjaśniejsze karty naszej historii

Mec. Zbigniew Cichoń

Czy warto być senatorem Rzeczypospolitej?

Prof. Andrzej Nowak

Pamięć i patriotyzm

Okładka książki

Spotkanie uświetni kilka polskich tradycyjnych pieśni w wykonaniu Jana Kowalczyka – bas-baryton (akompaniament Ziemowit Pawlisz).

„Kronika Polaków” Macieja Miechowity – Ks. Michał Cichoń, w rekordowym czasie pół roku, dokonał tłumaczenia kroniki na język polski, na które czekano ponad 500 lat. To wielkie dzieło było oczywiście dobrze znane historykom – wielu z nich odwoływało się do jego treści – ale czytanie go wymagało dobrego opanowania łaciny. Dokładnie pół tysiąca lat od śmierci Miechowity (1457–1523) ukazuje się – staraniem wydawnictwa Biały Kruk – polskie tłumaczenie całej Kroniki z przeznaczeniem dla szerszego odbiorcy. Okazuje się, że dzieło to nie utraciło swego blasku, nie osłabły też jego walory narracyjne, czyta się je świetnie.

https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/kronika-polakow

„Polska. Dwanaście wieków” Adama Bujaka i Wojciecha Polaka – Takiego albumu o naszym kraju jeszcze nie było. Polska ukazana została tu od czasów najdawniejszych do najnowszych, wiek po wieku. Każde stulecie, od X po XXI, zostało osobno scharakteryzowane. Przypomniane zostało również, że wcześniej istniała Prapolska. Wraz z autorami tej książki wędrujemy przez nasze przebogate dzieje, zapoznajemy się z rodzimą historią, kulturą i sztuką – jest z czego być dumnym! Wędrówka ta szybko okazuje się wielką przyjemnością, bowiem fotografie Adama Bujaka, starannie dobrane, zachwycają swą urodą. Artysta szukał nieraz ujęć niezwykłych, starając się dorównać dawnym mistrzom architektury i sztuki, których dzieła uchwycił w swoim obiektywie.

https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/polska-dwanascie-wiekow

Wstęp wolny. Prosimy o przybycie na czas, ponieważ kolejność zajmowania miejsc będzie zależała od kolejności przybycia na uroczystość. Czynna szatnia.

Zapraszamy serdecznie!

Okładka książki

 

 

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, „Blask Rzeczpospolitej”, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2023, nr 222

Przypisy

    Loading...