23.11.2023

Nowy Napis Co Tydzień #230 / „Płyń” – spotkanie autorskie z Aleksandrą Cichoń

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie autorskie z poetką Aleksandrą Cichoń, które odbędzie się w poniedziałek 27 listopada o godz. 18:00 w Nowohuckim Centrum Kultury (sala kameralna 203). 

Okazją do spotkania jest nowy tom poetki pt. Płyń, opublikowany przez wydawnictwo Serafin.

Aleksandra Cichoń – urodziła się 22 marca 2004 roku w Krakowie. Jest miłośniczką poezji, malarstwa impresjonistów, twórczości C. S. Lewisa, długich rozmów z przyjaciółmi i tańczenia do piosenek U2, Birdy oraz Kwiatu Jabłoni. Mając dwanaście lat odkryła, że wiersze mogą być sposobem utrwalania chwil i nadawania im głębszego sensu. Od tamtej pory nieustająco tworzy, a zbiór poezji Płyń jest wyborem wierszy napisanych w latach 2019-2023.

To już drugi tomik Aleksandry Cichoń, jest on jednak pierwszym oficjalnym wydaniem jej twórczości. Poprzez swoją poezję młoda artystka stara się opiewać okaleczony świat i przezwyciężać trudności towarzyszące życiu z zanikiem mięśni. Jej wiersze wyrażają głębokie pragnienie przeżywania każdego dnia szczęśliwie.

Spotkanie poprowadzi:

Małgorzata Bugaj – z zawodu nauczycielka i dziennikarka, autorka podcastu internetowego „Lepiej nie mówić”. W radiu RMF Classic prowadziła przez lata audycję „Spis treści”, w ramach której przeprowadziła blisko tysiąc wywiadów o książkach. Wśród gości pojawiły się najbardziej znane osobistości z dziedziny literatury i językoznawstwa m.in. laureatka Nagrody Nobla Olga Tokarczuk, prof. Jan Miodek, prof. Jerzy Bralczyk, Adam Zagajewski czy Katarzyna Grochola. Bugaj od 2021 roku jest również prowadzącą telewizję targową podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, a także prowadzącą Wawelski Salon Książki.

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, „Płyń” – spotkanie autorskie z Aleksandrą Cichoń, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2023, nr 230

Przypisy

    Loading...