14.03.2024

Nowy Napis Co Tydzień #245 / Dziedzictwo. Jerzy Leszek Batko

Obejrzyj film

W wiekowym domu przeplatają się historie z teraźniejszości, jak i przeszłości. Członkowie rodziny Batko uczestniczyli w walkach wielkich mocarstw w XIX wieku, okrutnych wojnach XX wieku, byli zsyłani na daleki wschód, ale również walczyli o demokrację i wolność w PRL-u. O zawiłych losach rodziny i ich dziedzictwie w filmie z cyklu (Nie) znani Polacy, (nie) znane historie opowie Jerzy Leszek Batko.

Polecamy szczególnej uwadze reportaż Magdaleny Huzarskiej-Szumiec, którego bohaterem jest Jerzy Leszek Batko. Publikacja ukazała się w ramach cyklu Pokolenie Solidarności. 

Książkę można kupić w sklepie internetowym Instytutu Literatury. Link do zakupu

Jerzy Leszek Batko (ur. w 1957 roku) – działacz Solidarności, właściciel gospodarstwa rolnego. Pełnił funkcje wójta oraz burmistrza Świątnik Górnych. Członek Zarządu Regionu Solidarności Wiejskiej. Odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Logo Misterstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Film zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Nie (znani) Polacy, (nie) znane historie”.

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, Dziedzictwo. Jerzy Leszek Batko, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2024, nr 245

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...