15.06.2023

Nowy Napis Co Tydzień #207 / Premiera książki „Polska i Krzyż”

Piękno, niezachwiana moc i potęga Krzyża; związanie losów Rzeczypospolitej, od narodzin po współczesność, z Krzyżem oraz nieprzemijająca nadzieja pokładana w Chrystusie – to temat najnowszej książki Polska i Krzyż wydanej nakładem wydawnictwa Biały Kruk. To poruszające dzieło pięciu wybitnych autorów – Adama Bujaka, prof. Andrzeja Nowaka, kard. prof. Stanisława Nagya, ks. prof. Waldemara Chrostowskiego i prof. Krzysztofa Ożoga.

Prof. Krzysztof Ożóg porusza tematykę obecności Krzyża w polskim życiu publicznym, od momentu chrztu Polski w 966 r., poprzez ofiarę krwi pierwszych polskich męczenników, aż po pobożność Polaków w czasach najnowszych. W tekście ks. kard. Nagya odnajdziemy teologiczne uzasadnienie, dlaczego Krzyż Chrystusa jest fundamentem polskiego narodu, zaś ks. prof. Waldemar Chrostowski w poruszający sposób przedstawia historię krzyży tak silnie wpisanych w polską kulturę, historię i pejzaż. Natomiast prof. Andrzej Nowak w przejmujący sposób przypomina, że ceną wolności i niepodległości Polski bardzo często był krzyż – oznaczający wpisanie Chrystusowego cierpienia w życie setek tysięcy polskich patriotów. Przekaz tekstowy uzupełniają 144 zdjęcia Adama Bujaka.

Książkę można zakupić na oficjalnej stronie wydawnictwa.

Adam Bujak, prof. Andrzej Nowak, kard. prof. Stanisław Nagy, ks. prof. Waldemar Chrostowski, prof. Krzysztof Ożóg, Polska i Krzyż, Biały Kruk, Kraków 2023.

kszysz

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, Premiera książki „Polska i Krzyż”, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2023, nr 207

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...