29.06.2023

Nowy Napis Co Tydzień #209 / W sam raz na wakacje

Drodzy Czytelnicy!

Kapryśne lato trwa w najlepsze, niedawno rozpoczęły się wakacje – to idealna pora, by zapoznać się z zawartością najnowszego wydania „Nowego Napisu Co Tydzień”.

Wśród recenzji znajdziecie tekst Haliny Surowiec o nowym tomie poetyckim Zenona Fajfera, a o poezji pisze także Anna Mochalska, która przyjrzała się debiutowi Luli Sarni pt. wiśni mi się. Adrian Skoczyński przybliża Ulicę Żółtego Błota chińskiej pisarki Can Xue, Jan Brzozowski omówił Filmy, których już nie nakręcę Krzysztofa Zanussiego, a Błażej Szymankiewicz zachwala Czytać, dużo czytać autorstwa Ryszarda Koziołka. W najnowszej „Polecajce” Michał Januszkiewicz rekomenduje Najsłynniejsze opowiadania klasyka literatury niemieckiej, Hermana Hessego.

W aktualnym numerze znalazło się oczywiście miejsce dla dłuższych tekstów – Wojciech Kudyba poświęcił swój szkic postaci Norwida w twórczości Przemysława Dakowicza (tekst pochodzi z 16. numeru kwartalnika „Nowy Napis”), zaś Maciej D. Woźniak w ramach cyklu „Książka i film” wziął na warsztat film Wojaczek w reżyserii Lecha Majewskiego.

Skoro mowa o dłuższych tekstach, to ostatni czerwcowy numer tygodnika obfituje także w prozę – portalową Czytelnię wzbogaciły opowiadania Jana Strękowskiego, a ponadto na naszych łamach przeczytacie również opowiadanie Gorzkie mleko autorstwa Katarzyny Chomczyk. Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z tekstem Agaty Andrałojć-Kliks, wyróżnionym w konkursie „Uchodźcy i my. Moja opowieść”. A jeśli wakacyjne czynności nie będą sprzyjać warunkom do czytania, to do odsłuchu poleca się najnowsza odsłona naszego podcastu Nowy Gramofon.

Życzymy zaczytanych wakacji i lata pełnego kultury!

Redakcja NNCT

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, W sam raz na wakacje, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2023, nr 209

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...