26.10.2023

Nowy Napis Co Tydzień #226 / Na październikową słotę

Drodzy Czytelnicy!

Kapryśna październikowa aura nam nie straszna – kolejny numer naszego tygodnika ukazuje się zgodnie z planem, a oto jego zawartość:

Tradycyjnie zachęcamy do zapoznania się z utworami wyróżnionymi w konkursach literackich Instytutu Literatury, a mianowicie z prozą Bogdana Nowickiego (za konkurs Nowy Dokument Tekstowy) i Krzysztofa Kwintkiewicza (Snuj Story) oraz z poezją Aleksandry Kasprzak (Podaj Frazę).

Wśród recenzji znajdziecie tekst Dariusza Żółtowskiego, który przyjrzał się wyborowi wierszy Joanny Pollakówny Wieczność dopełni, Marcin Cielecki swoją recenzencką uwagę skupił na powieści historycznej Katedra Bena Hopkinsa, a Bartłomiej Siwiec omówił publikację Wychodzenie z ram Lucyny Siemińskiej. Wreszcie Piotr Wojtaszek przybliżył nam najnowszą powieść Szczepana Twardocha Chołod, natomiast w wideopolecajce prof. Michał Januszkiewicz zwięźle przedstawił jednoaktowy dramat Nocny gość autorstwa Krzysztofa Ćwiklińskiego.

W nowej odsłonie tygodnika przeczytacie także szkic Romana Honeta Żebym nie zapomniał. O „Kresach Literackich”, który ukazał się w 17. numerze kwartalnika „Nowy Napis”.

Udostępniamy również kolejną darmową publikację Instytutu Literatury w formacie pdf. – tym razem jest to książka Jakże samotny na niepewnej drodze! O tłumaczeniach literatury polskiej.

Serdecznie polecamy film Beaty Netz poświęcony życiu i twórczości zmarłego przed trzema laty Janusza Szubera. A do odsłuchu poleca się także nowy odcinek naszego podcastu „Nowy Gramofon”.

Z życzeniami przyjemnej i owocnej lektury,

Redakcja NNCT

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, Na październikową słotę, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2023, nr 226

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...