07.12.2023

Nowy Napis Co Tydzień #232 / Adwent, czas oczekiwania

Drodzy Czytelnicy,

Rozpoczął się czas oczekiwania na Boże Narodzenie, a my przychodzimy do Was z tygodnikiem, który urozmaici wieczory i wprowadzi w zadumę.

W pierwszej kolejności proponujemy Państwu dramat Bronisława Wildsteina zatytułowany Adwent, a także dwa teksty omawiające ten utwór, pierwszy Pawła F. Nowakowskiego „Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał…”. O farsie metafizycznej „Adwent” Bronisława Wildsteina, drugi Romany Bishop Pisarz idei i polityka praktyczna z transcendencja w tle.

Kolejnym dramatem, który polecamy państwa uwadze jest utwór Spadla gwiazda mej pani Iwony Rusek wyróżniony w konkursie Nowy Dokument Tekstowy. Wśród tekstów nagrodzonych w tegorocznych konkursach znalazła się także Ola Wiewiór z wierszami Wielka smuta😊, która otrzymała wyróżnienie w konkursie Podaj Frazę.

Tygodnik prezentuje również recenzje książek: Anna Mochalska pisze o książce Marty Ewy Romaneczko Zatrudnię barona naftowego, Marcin Cielecki pochyla się nad tomem Egzekucja publiczne w okupowanej Warszawie. Ujęcie performatywne Pawła M. Mrowińskiego, Marek Trojan bierze na tapet wystąpienia Wojciecha Korfantego na forum Sejmu Śląskiego, a Katarzyna Ophelia Koćma przygląda się książce Łukasza Krukowskiego Mam przeczucie, Paweł Chojnacki z kolei komentuje listy Mieczysława Grydzewskiego z Kazimierzem i Haliną Wierzyńskimi. W wideorekomendacji Roman Bobryk opowiada o książce Tshirt z Bangladeszu Aleksandry Dańczyszyn.

W bezpłatnym dostępie oferujemy Państwu książkę Psem i kością. Recepcja poezji Tomasza Pułki do roku 2021, a naszą portalową Czytelnię zasiliły opowiadania Adama Tomczyka.

Życzymy udanej lektury.

NNCT

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, Adwent, czas oczekiwania, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2023, nr 232

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...