14.12.2023

Nowy Napis Co Tydzień #233 / Pożegnanie jesieni

Drodzy Czytelnicy,

po chwilowym ataku zimy nastąpił powrót jesiennej aury. Z najnowszym wydaniem powraca także nasz tygodnik, pełen poezji, recenzji i wielu innych treści poświęconych literaturze i kulturze. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was tym razem.

Naszą Czytelnię wzbogaciły wiersze Wiesława Mandryki-Bukowińskiego oraz Teresy Tomsi – poetka jest także autorką szkicu, który ukazał się w 18. numerze „Nowego Napisu”: publikujemy go w aktualnym numerze tygodnika. To nie koniec tygodnikowej poezji, bowiem znajdziecie u nas także utwory Małgorzaty Osowieckiej-Szczygieł, które zostały wyróżnione w tegorocznej edycji konkursu Nowy Dokument Tekstowy.

Wśród recenzji publikujemy tekst Jakuba Rawskiego, który przyjrzał się nowej książce Beaty Patrycji Klary-Stachowiak pt. Lęgnia. W najnowszej wideopolecajce ten sam autor rekomenduje Oddech Niny Igielskiej. Remigiusz Okraska ponownie podejmuje temat polsko-czeskiego pogranicza, tym razem w recenzji książki Rozmowy o Śląsku Cieszyńskim, zaś Dariusz Żółtowski dzieli się swoimi refleksjami po lekturze esejów i szkiców klasyka literatury emigracyjnej, Andrzeja Bobkowskiego. Słynne Szkice piórkiem tego pisarza są już dostępne w przedsprzedaży w sklepie internetowym Instytutu Literatury!

Na naszej stronie można już pobrać kolejną darmową publikację w formacie PDF – tym razem jest to książka Między realizmem a filozofią. Antologia tekstów krytycznych o prozie Bronisława Wildsteina – zachęcamy do pobrania.

W bieżącym wydaniu tygodnika znajdziecie także zapis wywiadu Wojciecha Chmielewskiego z prozaikiem Wenantym Bamburowiczem. A do odsłuchu tradycyjnie poleca się najnowszy odcinek podcastu Nowy Gramofon.

Życzymy przyjemnej lektury!

Redakcja NNCT

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, Pożegnanie jesieni, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2023, nr 233

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...