25.01.2024

Nowy Napis Co Tydzień #238 / Biały Kruk na 6. Sądeckich Targach Książki w Krynicy-Zdroju – 26–28 stycznia 2024 roku

Spotkanie autorskie z księdzem profesorem Januszem Królikowskim.

Serdecznie zapraszamy na stoisko Białego Kruka podczas 6. Sądeckich Targów Książki, które odbędą się w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, al. Nowotarskiego 9/4.

  • 26.01 (piątek) 11.00 – 18.00,
    • 14.00 do 15.30 spotkanie autorskie z księdzem profesorem Januszem Królikowskim.
  • 27.01 (sobota) 10.00 – 18.00
  • 28.01 (niedziela) 10.00 – 15.00

Grafika podaje informację o targach i przedstawia ofertę wydawniczą wydawnictwa Biały Kruk

Wydawnictwo Biały Kruk od prawie 30 lat promuje rodzimą oraz światową sztukę, naukę i tradycję. Jego książki poruszają zagadnienia religijne, patriotyczne, historyczne i kulturalne – to wspaniała wizytówka Polski, jej historii oraz wielowiekowego bogatego dziedzictwa duchowego. Wartości popularyzuje także magazyn Białego Kruka – miesięcznik kulturalny „WPIS – Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, jedno z najbardziej opiniotwórczych czasopism w Polsce (średnio ok. 250 tys. czytelników), rozprowadzane głównie w prenumeracie.

Biały Kruk jest wydawcą epokowych Dziejów Polski profesora Andrzeja Nowaka; dotychczas ukazało się sześć tomów przygotowanych z najwyższą starannością naukową i edytorską, które krytyk literacki, Krzysztof Masłoń, uznał za „najważniejszą polską książką po 1989 roku”. W szóstym tomie Dziejów Polski (BESTSELLER!), profesor Andrzej Nowak opisuje lata 16321673 w naszej historii. Jest to burzliwy okres i wraz z Autorem śledzimy, jak zmienia się Rzeczpospolita szlachecka i przekształca się w Rzeczpospolitą magnacką. Jest to wynikiem osłabienia pozycji króla na rzecz swawoli, sobiepaństwa, a nawet zdrady. Powoli degeneruje się szlachta, na której przez tyle wieków opierała się obrona Ojczyzny, ale i również wolna elekcja, symbol (już tylko pozorny) szlacheckiej wolności albo, jak byśmy dziś powiedzieli, demokracji. Osłabienie kraju natychmiast skłania sąsiadów do najazdów i łupiestwa, stąd też podtytuł szóstego tomu: Potop i ogień.

Zobacz na stronie sklepu – Dzieje polski. Tom 6. Potop i ogień

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska Wydawnictwa Biały Kruk podczas 6. Sądeckich Targów Książki w Krynicy-Zdroju  Na czytelników czekają duże rabaty, nawet do 50% oraz bogata oferta tytułów!

Orzeł, lew i krzyż. Historia i kultura krajów Trójmorza. Tom 2 – PREMIERA – Drugi tom Historii i kultury krajów Trójmorza autorstwa profesora Wojciecha Roszkowskiego ukazuje zmienioną sytuację regionu, gdzie Grecja stała się stałym członkiem Inicjatywy Trójmorza, a Ukraina i Mołdawia zyskały status krajów stowarzyszonych. Autor sięga do korzeni Inicjatywy Trójmorza w czasach jagiellońskich, zaznaczając próby jej ożywienia przez księcia Adama Jerzego Czartoryskiego w XIX wieku. Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 roku idea Międzymorza, preferowana przez Józefa Piłsudskiego, miała stanowić przeciwwagę dla zaborczych tendencji rosyjskich i niemieckich. Książka analizuje, jak brak jedności w sojuszu skutkował aneksjami przez ZSRR i wskazuje potrzebę współpracy dla przeciwdziałania współczesnym zagrożeniom. Wzbogacona sto osiemdziesięcioma sześcioma ilustracjami pozycja pełni rolę kompendium informacyjnego i zachęca do większej dynamiki współpracy między krajami Trójmorza.

Zobacz na stronie sklepu – Orzeł, lew i krzyż. Historia i kultura krajów Trójmorza. Tom 2

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła – WYBITNE DZIEŁO ‒ Przeciwko chrześcijanom, zwłaszcza przeciw katolikom, skierowany jest zmasowany, brutalny i ordynarny atak. W tej sytuacji nie mamy prawa milczeć! Nie mamy prawa ustępować, rezygnować, poddawać się zniechęceniu – poza naszym wygodnictwem nie istnieją zresztą żadne prawdziwe powody, by temu ulegać. Ta niezwykle aktualna, a przy tym barwnie napisana książka, wzbogacona licznymi ilustracjami wzmacniającymi sugestywność przekazu, wyjaśnia i analizuje uderzające w Kościół i wiernych – destrukcyjne zjawiska społeczne. Wielkim walorem publikacji jest również wytłumaczenie zrozumiałym językiem błędów teologicznych, doktrynalnych, popełnianych przez tak zwaną lewicę kościelną. Stąd dzieło księdza profesora Janusza Królikowskiego stanowi świetną lekturą dla świeckich, ale powinno być także bardzo pomocne w codziennej pracy duszpasterzy różnego szczebla.

Zobacz na stronie sklepu – Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Grafika podaje informację o targach i przedstawia ofertę wydawniczą wydawnictwa Biały Kruk

Więcej informacji na stronie: Biały Kruk na 6. Sądeckich Targach Książki w Krynicy-Zdroju – 26-28 stycznia 2024 r. Spotkanie autorskie z ks. prof. Januszem Królikowskim (bialykruk.pl)

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, Biały Kruk na 6. Sądeckich Targach Książki w Krynicy-Zdroju – 26–28 stycznia 2024 roku, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2024, nr 238

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...