14.07.2022

Nowy Napis Co Tydzień #160 / Wakacje z zabytkami

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zorganizowało kampanię pod hasłem „Wakacje z Zabytkami”, której celem jest prezentacja bogactwa polskiego dziedzictwa kulturowego i zachęcenie do poznania historii danego regionu.

 

Na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dostępna jest zakładka www.gov.pl/kultura/wakacje-z-zabytkami z podziałem na województwa, która ułatwi poznanie dziedzictwa kulturowego danego regionu. Klikając na konkretne województwo, można odkryć znajdujące się na jego obszarze obiekty UNESCO, pomniki historii, budowle sakralne, zamki, pałace, ogrody historyczne, rezerwaty przyrody, a także zabytki architektury i techniki, które warto odwiedzić podczas wakacji. Załączone kalendarium pozwala na wzbogacenie wycieczki o dodatkowe atrakcje – targi, festiwale, jarmarki czy wystawy – organizowane w wybranych miejscach.

Dodatkowo w mediach społecznościowych MKiDN w okresie wakacyjnym codziennie publikowane są posty przedstawiające historię wybranego zabytku wraz z relacją fotograficzną.

Odkrywajmy Polskę podczas wakacji!

Plakat

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, Wakacje z zabytkami, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2022, nr 160

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...