28.03.2024

Nowy Napis Co Tydzień #247 / Garniec z literaturą

Drodzy Czytelnicy!

W marcu jak w garncu, jak głosi stare porzekadło. Kapryśna pogoda nie pokrzyżowała nam jednak planów, sięgnęliśmy do garnca z literackimi i kulturalnymi nowościami, a oto efekty. Przed Wami najnowsze, przedświąteczne wydanie „Nowego Napisu Co Tydzień”, a w nim:

świeża dawka recenzji, wśród nich tekst Sebastiana Walczaka poświęcony książce Obcy diabeł Wojciecha Chmielewskiego. Agnieszka Kostuch przyjrzała się reportażowi Bezduszni. Zapomniana zagłada chorych Kaliny Błażejowskiej, a Błażej Szymankiewicz omówił reportaż Odrzania. Podróż po Ziemiach Odzyskanych autorstwa laureata nagrody Nike, Zbigniewa Rokity. Zaś w wideopolecajce Zuzanna Sala rekomenduje debiut Aleksandry Zbroi zatytułowany Mireczek. Patoopowieść o moim ojcu.

W aktualnym numerze znajdziecie także teksty liryczne, a konkretnie wiersze Erazma Stefanowskiego i Rafała Jaworskiego – serdecznie zapraszamy do ich lektury.

Wśród materiałów audiowizualnych znajdziecie zapis rozmowy Adama Leszkiewicza z Maciejem Urbanowskim i Michałem Gniadkiem-Zielińskim o książce Sztuka i Naród (1942-1944) Nr. 1-16 oraz kolejne nagranie wykładu Józefa Marii Ruszara poświęconego twórczości Zbigniewa Herberta. To nie wszystko: prezentujemy dalszą odsłonę podcastu „Toposu”, a w niej Tadeusz Dąbrowski rozmawia z Janem Sochoniem. Nie zabrakło nowego odcinka naszego podcastu Nowy Gramofon, w którym wystąpiły Dominika Baraniec i Magdalena Delkowska.

Jak co tydzień zachęcamy do pobrania darmowej publikacji Instytutu Literatury – tym razem jest to książka Małgorzaty Judy-Mieloch zatytułowana W cieniu marnego czasu. O twórczości Antoniego Libery.

Życzymy owocnej i przyjemnej lektury oraz spokojnych, rodzinnych świąt Wielkiej Nocy. Do zobaczenia za tydzień!

Redakcja NNCT

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, Garniec z literaturą, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2024, nr 247

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...