20.08.2020

Nowy Napis Co Tydzień #063 / Ryzyko bycia Polakiem (III): „[…] myśmy chcieli gromadzić wszystko to, co chroni i daje wolność”

Pierwszą część wywiadu można obejrzeć tutaj, natomiast drugą w tym miejscu.

– Pewna ilość czasopism miało ambicję, żeby poświęcić się trochę głębszemu namysłowi, czyli żeby to nie była gazetka, tygodnik, ale żeby to był, jak to się mówiło wtedy – tołstoj żurnał – pismo poważne. I ja po wyjściu z więzienia spotkałem się z moim przyjacielem Tadeuszem Nyczkiem, który był w takiej grupie, która usiłowała takie pismo wydać, ale jakoś im się to nie udało. I to był pretekst, żeby powstała „Arka”. […] bo sam tytuł „Arka” wskazuje, że myśmy chcieli gromadzić wszystko to, co chroni i daje wolność. Wolność wymiany myśli, wolność wypowiedzi, wolność dyskusji z innym, który chce z tej wolności korzystać – opowiada Jan Polkowski w rozmowie z Piotrem Legutko.

Czwarta (ostatnia) część rozmowy ukaże się w kolejnym wydaniu tygodnika.

Spotkanie odbyło się podczas festiwalu Dziś są nasze urodziny w lutym 2020 roku. Książkę Ryzyko bycia Polakiem można zakupić w naszym e-sklepie.

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Jan Polkowski, Piotr Legutko, Ryzyko bycia Polakiem (III): „[…] myśmy chcieli gromadzić wszystko to, co chroni i daje wolność”, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2020, nr 63

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...