08.07.2021

Nowy Napis Co Tydzień #108 / Przedstawiamy najnowszy numer tygodnika

Drodzy Czytelnicy!

Nie mnożąc słów wprowadzenia, prezentujemy Państwu sto ósmy numer „Nowego Napisu Co Tydzień”. A w nim:

Kontynuujemy cykl debat poświęconych nowej ustawie o zawodzie artysty. W rozmowie z Alicją Müller wypowiadają się przedstawiciele świata teatru: Filip Pawlak, Kaya Kołodziejczyk i Renata Piotrowska.

Jak co tydzień, krytycy komentują na naszych łamach szereg książkowych nowości. W tym tygodniu Paweł Chmielewski recenzuje książkę Cover Grzegorza Filipa, a Mateusz Górniak mierzy się z eksperymentalnym projektem To nie jest Polska, autorstwa Piotra Mareckiego, Reginy Młynarskiej i Kamili Albin.
Wyjątkowo zadowoleni będą miłośnicy historii literatury: wśród recenzji znalazł się tekst Magdaleny Śniedziewskiej o zbiorze listów Alberta Camusa i Nicoli Chiaromonte, wypowiedź Ireny Kaczmarczyk o książce-albumie Morze w poezji i malarstwie Stanisława Nyczaja oraz Przemysława Batorskiego analiza Szkiców o literaturze XX wieku Jana Tomkowskiego. Podróż po dwudziestowiecznym pisarstwie wieńczy Andrzej Kowalczyk i jego Felice Milena Dora. Książkę, poświęconą trzem najważniejszym kobietom w życiu Franza Kafki, recenzuje Marcin Cielecki.
W cyklu filmowych „Polecajek” wystąpiła krytyczka Sonia Nowacka, rekomendująca lekturę Gorączki złotych rybek Kanoko Okamoto, jednej z najciekawszych osobowości w literaturze przedwojennej Japonii. 

Przedstawiamy także wideo reportaż poświęcony Grzegorzowi Pulowi, pisarzowi wyróżnionemu w III edycji konkursu Nowy Dokument Tekstowy w kategorii Epika, za książkę Ni szaga nazad czyli sztuka łowienia wspomnień.

Wśród tekstów literackich prezentujemy poezję Waldemara Hładkiego i Janusza Ryszkowskiego. Zapraszamy też do wysłuchania autorskich recytacji wierszy Agnieszki Stabro.

Życzymy przyjemnej lektury!

Redakcja NNCT

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, Przedstawiamy najnowszy numer tygodnika, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2021, nr 108

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...