15.07.2021

Nowy Napis Co Tydzień #109 / Najnowszy numer dostępny!

Drodzy Czytelnicy!

W 2021 roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema. Jest to święto literatury, kultury i technologii! Zapraszamy zatem do zapoznania się z tekstami, które ukazały się w najnowszym numerze „Nowego Napisu Co Tydzień”: Marek Oramus Lemiesz futorologiczny, czyli Stanisława Lema przygody z przyszłością, Piotr Urbanowicz Stanisława Lema i Brunona Latoura polityki natury, Łukasz Kucharczyk Zawieszona ontologia. Metafory postaci robota w „Opowieściach o pilocie Pirxie”, Konrad T. Lewandowski Hipoteza Racheli. Młodzieńcza miłość Stanisława Lema. Wszystkie teksty zilustrowane zostały grafikami autorstwa Daniela Mroza. Przypominamy również, że Instytut Literatury wydał numer kwartalnika „Nowy Napis”, w którym cały dział poświęcony jest Lemowi. Kwartalnik można zakupić w naszym e-sklepie.

Ponadto na portalu znalazło się wiele interesujących recenzji. Piotr Wiktor Lorkowski w cyklu „Wydane w Sopocie” pisze o książkach Smokonie Łukasza Michalskiego oraz Mecz z realem Wojciecha Banacha; Wojciech Chmielewski przypomina czytelnikom wznowioną w ostatnim czasie książkę Wierny Rusłan Gieorgija Władimowa, Mateusz Górniak recenzuje książkę Zyty Oryszyn pod tytułem Najada, Marcin Cielecki Jezusa Niechrystusa Piotra Augustyniaka, Agata Joanna Kornacka Dewocje Anny Ciarkowskiej.

Zachęcamy również do zapoznania się ze szkicem Piotra Prachnio Ahaswerus. Mieszkaniec przestrzeni potencjalnych. O prozie Tadeusza Konwickiego, książką tygodnia, którą został tom Kroki Macieja Bieszczada oraz rekomendacją Patryka Kosendy, który poleca książkę Anny Sudoł Projekt.

W numerze znajdą Państwo również twórczość Bożeny Kaczorowskiej, Teresy Ferenc oraz Krzysztofa Szatrawskiego.

Pozwalamy sobie również przypomnieć Państwa uwadze tekst Łukasza Kucharczyka o listach Ewy Lipskiej i Stanisława Lema, Marcela Woźniaka o kryminalnych przypadkach Lema.

 

Udanej lektury!

Redakcja NNCT

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, Najnowszy numer dostępny!, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2021, nr 109

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...