21.07.2022

Nowy Napis Co Tydzień #161 / Na upały? Literatura!

Drodzy Czytelnicy,

w te upalne, Schulzowskie noce lipcowe z pomocą przychodzi Wam kolejny numer naszego tygodnika. Znajdziecie w nim nie tylko recenzje i relacje z wydarzeń, ale także wyjątkowo dużo poezji.

Na początek polecamy zestaw wierszy bydgoskiej poetki, Wiesławy Kluszczyńskiej. Jej tomik, zatytułowany Po pestkę, recenzuje w niniejszym numerze Hanna Strychalska – zachęcamy do zapoznania się z twórczością autorki. Ponadto kolejną dawkę poezji zapewnią Wam wiersze Pauliny Subocz-Białek, pochodzące z debiutanckiego tomu Ostatni lot Filomeli (znajdziecie je również w naszej Czytelni).

To nie koniec tekstów związanych z poezją, ponieważ Bartłomiej Siwiec zrecenzował najnowszą książkę poetycką Stefana Pastuszewskiego – Egzystencje i ptaki. Wśród recenzji znajdziecie także omówienie reportażu o kobiecej bezdomności, autorstwa Sylwii Góry (autorem recenzji jest zaś Andrzej Juchniewicz). Z kolei Bartosz Suwiński przygląda się opisowi twórczości i postaci Grzegorza Ciechowskiego, który wyłania się z książki Sylwii Gawłowskiej Grzegorz Ciechowski – oblicza autorskości.

A jeśli chodzi o wydarzenia? Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania podsumowującego kampanię Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, które odbyło się 10 czerwca 2022 roku w ramach Jarmarku Książki w Warszawie. Ponadto w Norwich oraz w Londynie będzie można obejrzeć wystawę Marii Gąseckiej Głosy/Voices, inspirowaną twórczością Jana Polkowskiego. Z tej okazji polecamy Waszej uwadze nagranie rozmowy z tłumaczem poety na język angielski, Charlesem S. Kraszewskim.

Życzymy przyjemnej i orzeźwiającej lektury,

Redakcja

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, Na upały? Literatura!, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2022, nr 161

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...