01.02.2024

Nowy Napis Co Tydzień #239 / Lutowe lektury

Drodzy Czytelnicy,

zapraszamy do lektury pierwszego w tym roku lutowego wydania „Nowego Napisu Co Tydzień”! Zapewniamy, że będzie co czytać, oglądać i czego słuchać.

Wśród recenzji znajdziecie tekst Pawła Chmielewskiego, poświęcony wydanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego komiksowym adaptacjom klasycznych sztuk teatralnych, a także omówienie książki Janusza Deglera Obecność Witkacego, którego autorem jest Dariusz Żółtowski. Tomasz Chlewiński zrecenzował debiutancką powieść Aleksandry Zając Margaret 2.0, a w wideorekomendacji Łukasz Żurek prezentuje tom poetycki Widoki wymazy autorstwa Kacpra Bartczaka.

Ponadto miłośników materiałów audiowizualnych ucieszy fakt, że w ramach cyklu „(Nie)znani Polacy, (nie)znane historie” na naszych łamach pojawił się pierwszy odcinek podcastu „Toposu”, a w nim rozmowa Tadeusza Dąbrowskiego ze Zbigniewem Chojnowskim. Ponadto tradycyjnie polecamy Wam kolejną odsłonę naszego podcastu Nowy Gramofon. To nie wszystko – zapraszamy także do obejrzenia wywiadu Zuzanny Sali z Rafałem Gawinem, promującym swój najnowszy tomik Wiersze dla koleżanek.

W aktualnym wydaniu naszego tygodnika znajdziecie również wiersze Bogny Wiczyńskiej – serdecznie zapraszamy do ich lektury.Do pobrania poleca się także darmowa publikacja Instytutu Literatury w formacie PDF – tym razem jest to książka Między bytem a niebytem. O twórczości Leszka Elektorowicza Katarzyny Wójcik i Wojciecha Kudyby.

Życzymy owocnego obcowania z kulturą!

Redakcja NNCT

Jeśli kopiujesz fragment, wklej poniższy tekst:
Źródło tekstu: Redakcja NNCT, Lutowe lektury, „Nowy Napis Co Tydzień”, 2024, nr 239

Przypisy

    Powiązane artykuły

    Loading...